אימון מנטלי - פסיכולוגיה של הספורט

בעולם הספורט של ימינו, הולכת וגוברת המודעות להכרחיותם של אימונים מנטאליים בכל הקשור לשאיפה למצוינות. אימון מנטאלי דרך המדיום הספורטיבי מהווה כלי אשר מעניק לספורטאים כישורי חיים באווירה חיובית ומלהיבה.

מטרות התכנית:

בוגרי הקורס ירכשו כלים לעבודה עם קבוצות ספורט וכן עם ספורטאים באופן פרטני. הם ירכשו הבנה עמוקה של מושגים קוגניטיביים-התנהגותיים כחלק מגוף הידע של ענף פסיכולוגיית הספורט וכן נושאים דינאמיים וטכניקות עבודה עם מאמנים, ספורטאים והורים.

כמו כן , יושם דגש בקורס על ההבנה של האתיקה והאחריות של המאמן המנטאלי, על כל אתגריו ומגבלותיו.

למי מיועדת התכנית

התכנית מיועדת לבאים ממקצועות הספורט והאימון הרוצים להעמיק את הידע והכלים שברשותם.

משך הקורס

הקורס יועבר פעם בשבוע, בין השעות 16:30-20:30, למשך 18 חודשים ויכיל 400 שעות כולל 60 שעות פרקטיקום.

*נתון לשינויים

  • ייתכנו שינויים בימי לימוד, ובמועד פתיחה.
  • פתיחת כל תוכנית מותנית במספר נרשמים.
תכנית לימודים

מבין הנושאים הנלמדים בתכנית*:

תיאוריות התנהגות קוגניטיבית יישומית: פחדים ולחצים, בניית קבוצות, מידות עוררות וביו-פידבק, הצבת מטרות, חשיבה חיובית, רוטינות וריכוז.

סגנונות אימון ודינאמיקות עבודה עם מאמנים. תפקיד המטפל: אתיקה, גבולות, מיהו הלקוח?

"פסיכולוגיה חיובית" והרלוונטיות שלה לספורט. תקשורת ומשוב, בטחון עצמי, הדמיה, פתרון בעיות וניהול כעסים. דו-קיום בפסיכולוגית ספורט.

קבלת "האחר" כחלק מהקבוצה. הורים: חלק אינטגרלי מהמשוואה. פסיכולוגיה של קבוצות: התפתחות של קבוצה, הסתגלות, קבוצה במשבר. מודלים וטכניקות של ייעוץ בעבודה פרטנית. פיתוח מנהיגות. 

נושאים רלוונטיים בפסיכולוגיית ספורט. פסיכולוגיית ספורט ככלי לעבודה עם נוער בסיכון. הבדלי מגדר בעבודה מנטאלית: בנים ממארס, בנות מונוס? תיאוריה של מסוגלות-עצמית. טכניקות עבודה עם הספורטאי הצעיר. ספורט ואלימות. הפסיכולוגיה של הספורטאי הפצוע. פרופיל הספורטאי המצטיין: סגנון לימוד, פרופיל אישיות, משוב-עצמי. יישום "פסיכולוגיית ספורט" בזמן אמת. נושאים הקשורים לענפי ספורט ספציפיים.

שיטת ההוראה

התוכנית משלבת ידע תיאורטי יחד עם לימודים מעשיים – דרך מצגות, סדנאות, הפעלות, סרטונים וניתוח מקרי מחקר.

במקביל, כל סטודנט ייטול חלק בסטאז' בן 60 שעות באימון מנטאלי של ספורטאים תחרותיים ויקבל ליווי מקיף והדרכה בנוגע לעבודתו.

תעודה

לעומדים בדרישות התכנית לרבות השתתפות פעילה במפגשים, הגשת עבודות ותרגילים, תוענק תעודת סיום מטעם אוניברסיטת חיפה, לימודי המשך ולימודי חוץ.

מועדי פתיחת קורסים

יום לימודים:

בין השעות:

צפי פתיחה: